stylova plocha


Dobrý deň
Ako je možné zmeniť rozmer stylovej plochy, myslím to ako je to možné pri klasickom vzore (obr.1). Problémom je hlavne rozličná hrúbka izolácie a nemožnosť upraviť stylovu plochu podľa jej hrúbky (obr.2)

Allegati (2)

img
plocha.jpg
Type: image/jpeg
354 scaricato
Size: 100,49 KiB
img
plocha 2.jpg
Type: image/jpeg
292 scaricato
Size: 57,74 KiB
1 - 5 (5)
  • 1

Dobrý deň,

Stylová plocha sa využíva hlavne pre projektovaní 3D stavebných prvkov (stena) v nastavení daného prvku pri 2D kreslení to viete ošetriť plošným vzorom kde viete nastaviť parametre vzoru, veľkosť atď. Stylová plocha sa využíva pri prepínaní štýlu plánu kedy dochádza k zmene vykreslenia daného materiálu podľa stupňa projektovej dokumentácie.

S pozdravom
Marek Fedor
Allplan Coach

S pozdravom
Marek Fedor
Allplan Coach

No práve kvôli prepínaniu štýlov zobrazovania som to chcel použiť pri jednoduchom 2D kreslení. V tomto prípade som chcel v novom stave farebne odlíšiť nove konštrukcie zateplenia fasády.

Dobrý deň,

Pod plošným vzorom viete dať v nastaveniach aj filling. Ale osobne si myslím, že pri 2D kreslení si to zbytočne komplikujete použitím stylovej plochy volil by som variant filingov + plošný vzor.

S pozdravom
Marek Fedor
Allplan Coach

S pozdravom
Marek Fedor
Allplan Coach

Pro případ, že by toto ještě někdo řešil:

nastavení zobrazování stylové plochy se provádí takto:
-> dialogové okno hladina (manažer hladin) -> záložka definice formátu -> přiřazení vlastností formátu -> správa stylů plánu, stylových ploch a stylových čar -> zde můžete v "Nastavení stylové plochy" zvolit konkrétní stylovou plochu a u ní měnit chování vzoru, šrafy atp., nebo je vzájemně měnit a kombinovat. Nastavení jednotlivých plošných vzorů probíhá pak standardně.

Mimochodem toto lze dohledat v nápovědě Allplanu.

S pozdravem Václav Odvárka.

1 - 5 (5)
  • 1

https://campus.allplan.com/ utilizza cookies  -  Maggiori informazioni

Accetta