"nove" associativne rezy od roku 2019 [Risolto]


Dobrý deň, prosím vás o radu , doteraz sme pracovali v allplane 2017 a vacsina kolegov este pracuje, ale chceli by sme prejsť na 2021 , tak sme zatial dvaja ktorý na nom pracuju. Doteraz sme pracovali s tými starými asso rezmi, ale v tomto novom allplane sa snazim prisť nato ako to je s tymi novými a samotne vytvaranie rezov by bolo v pohode celkom , len myslim ze take malickosti mi nejako nejdu, a to napriklad :

- keďže nechcem aby mi zobrazovalo šípku rezu (osadenie čiary rezu) tak to sa da este vypnuť , sice mam pocit ze je to horsie ako pred
tym, ale vobec netusim ako mam vypnuť to oznacenie rezu ( bud cislo alebo pismeno) ked nechcem aby mi to tam zobrazovalo.

- Druha vec ze pri sikmo vedenom reze tu rezovu ciaru nevypne vobec neviem prečo

- tretia vec mozno by tomu celemu pomohlo to ze tie telesa rezu odstranim z pohladu, ze mi ich tam nebude zobrazovať, ale netusim ako, pred tym boli stare dobre funkcie pridať do pohladu odobrať z pohladu , teraz tu je len zobraziť/skryť teleso rezu ale vobec mi to s tym nejde :/
Dakujem vopred za pomoc

Allegati (2)

Type: image/jpeg
34 scaricato
Size: 57,94 KiB
Type: image/jpeg
12 scaricato
Size: 14,43 KiB

Show solution Hide solution

1.) v označení rezu treba dať popis pomocnou čiarou (pre tým ako sa popis vypne)
2.) prosím odošlite dáta. čo je myslené "šikmé" vedenie? Pôdorysne jedna hrana alebo celý rez je pod uhlom?
3.) Zobraziť / skryť teleso rezU (vytvoreného) je možné v palete nastavení. Pre iné rezy (napr. vytvorené spôsobom rez z rezu) je potrebné použiť práve funkciu zobraziť / skyť teleso rezu avšak z príslušnej oblasti úloh - pre spoločné pohľady a rezy
4) vo verzií 2021-0-0 je chyba, pre ktorú si program nevie zapamätať zmenu. Preto u rezov, kde pri ich prvom vložení je zapnuté teleso rezu sa dočasne vždy zobrazí teleso rezu. Opravu očakávame v nadchádzajúcich hotfixoch.

S pozdravom | Best regards | Mit freundlichen Grüßen

Michal Karpel
Allplan Quality control SK

Tak nejako som nato povedzme ze prisiel, len nerozumiem jednej veci, zaciname na prilohe 1 , ked chcem schovať to teleso rezu a schovam ho tak sa z toho stane obrazok dva , ked kliknem potom na ten rez ze ho chcem priklad posunuť ale ostane na mieste vtedy sa znovu da do povodneho stavu, je to nejaka chyba ? alebo ? ked takymto postupom schovam vsety tie rezy , tak to vyzera dobre, len zase, ked sa zapnem do planov , a potom znovu naspať , tie rezy tam zase su zobrazene a to uz je trochu na nervy, tak neviem či robim niečo nie dobre alebo čim to je

Allegati (2)

Type: image/jpeg
38 scaricato
Size: 67,60 KiB
Type: image/jpeg
34 scaricato
Size: 49,15 KiB

1.) v označení rezu treba dať popis pomocnou čiarou (pre tým ako sa popis vypne)
2.) prosím odošlite dáta. čo je myslené "šikmé" vedenie? Pôdorysne jedna hrana alebo celý rez je pod uhlom?
3.) Zobraziť / skryť teleso rezU (vytvoreného) je možné v palete nastavení. Pre iné rezy (napr. vytvorené spôsobom rez z rezu) je potrebné použiť práve funkciu zobraziť / skyť teleso rezu avšak z príslušnej oblasti úloh - pre spoločné pohľady a rezy
4) vo verzií 2021-0-0 je chyba, pre ktorú si program nevie zapamätať zmenu. Preto u rezov, kde pri ich prvom vložení je zapnuté teleso rezu sa dočasne vždy zobrazí teleso rezu. Opravu očakávame v nadchádzajúcich hotfixoch.

S pozdravom | Best regards | Mit freundlichen Grüßen

Michal Karpel
Allplan Quality control SK

1.) uf, moc nerozumiem tomu, respektive neviem to najsť alebo neviem či dobre hladam , ale kde mam zadať ze popis pomocnou čiarou ?
2.) uz moc , neviem odoslať data , v mojom prvom alebo druhom komentári ma to teleso rezu naklonenu hornu stranu , to je vsetko , tam aj ked som vypol rezovu čiaru tak aj napriek tomu tam ostala , teraz ako som sa znovu zapol do tychto rezov tak uz to vyzera takto ( pozri priloha) na porovnanie s predošlými čo som poslal, tie rezy sa veľmi zvlastne formuju a mne z neznámych príčin :/ má to suvis s bodom čislo 4 ?
3.) neviem či chapem tej druhej časti čo ste napisali, od avšak z prislusnej oblasti úloh- pre spolocne pohlady a rezy
4.) z tohto mi plynie otazka , nahodou nevieme kedy má prísť aktualizacia aby tie rezy uz posluchali ?

Dakujem

p.s. este by zaujimalo , ze ako docieliť to , napriklad pri starych asso rezoch ked clovek otocil rez tak sa pekne zrovnal alebo ako by som to nazval (pozri priloha 3) ale pri tychto novšich rezoch nie , viem ze tieto rezy ako keby rozdeloval na pohlad a teleso rezu , a nie ako jeden asso rez, ale ako potom docieliť to aby ten pohlad (nakloneny stvorec ho nazvyme) bol rovnobezny ako to teleso rezu . Videl som inak zopar instruktaznych videi ale taketo veci som nikde nevidel

Allegati (3)

Type: image/jpeg
28 scaricato
Size: 66,85 KiB
Type: image/jpeg
21 scaricato
Size: 60,97 KiB
Type: image/jpeg
27 scaricato
Size: 55,06 KiB

Odpoveď na otázky 1 a 2

S pozdravom | Best regards | Mit freundlichen Grüßen

Michal Karpel
Allplan Quality control SK

Allegati (3)

Type: image/jpeg
38 scaricato
Size: 80,27 KiB
Type: image/jpeg
26 scaricato
Size: 51,05 KiB
Type: image/jpeg
18 scaricato
Size: 44,87 KiB

odpoveď na 3 (obrázok prvý)
odpoveď na 4 - predpoklad je hotfix 2021-0-2, s predpokladom uvoľnenia zákazníkom streda 25. november
odpoveď na PS - natočenie rezu je možné cez možnosť "sklopený" v parametroch rezu. Tiež je dobré si pred zadním sklopeného rezu otočiť osový kríž (vpravo dole vedľa jednotiek). Inak modrý rámik je vždy "max-box" v smere XY. Pokiaľ je záujem o zmenu jeho natočenia potrebné kontaktovať priamo support.sk (please no spam) @ (please no spam) allplan.com kde musí prebehnúť overenie podľa zákazníckeho čísla.

S pozdravom | Best regards | Mit freundlichen Grüßen

Michal Karpel
Allplan Quality control SK

Allegati (2)

Type: image/jpeg
32 scaricato
Size: 132,76 KiB
Type: image/jpeg
39 scaricato
Size: 93,58 KiB

Dakujem za info , vysledok je taky , ze aj ked zadam popis pomocnou ciarou ako ste napisali a ukazali , tak tie čisla (zvyraznil som ich v prilohe 1 ) tam stale su a na na plane to je vidieť (u mna v praxi priloha čislo 2) - jaaj ale to vyriesi ked vypnem zobrazenie toho telesa v danom reze , ktore si avsak nezapameta allplan a pri znovu nacitaní folie sa tam zobrazí znovu, pravdepodobne s tym pockam az do toho nasledujuceho hotfixu , a este k tomu , to vypinanie popisov a nadpisov a prepinaie na pomocnu konstrukciu treba zadavať pri kazdom jednom reze ? lebo mám pocit ze to stale musim zadavť a nepamata si to co je tiez trochu otravne :/

Pozrite na prilohu č3. ked aj ten sklopeny rez otocite lebo povedzme ze model nie je rovnobezne s osou X ale vy chcete svoj pôdorysný rez mať rovnobezne s osou x, tak ked ho otocim tak vtedy sa otoci aj ten modry ramik , toto neviem akosi vyriesiť, či niečo zle zadavam , ale este to nemam velmi v ruke lebo niekedy ked chcem spraviť rez z rezu tak mi ten rez hodí niekam uplne daleko , nato som este neprisiel ze čo robim zle

Allegati (3)

Type: image/jpeg
16 scaricato
Size: 49,21 KiB
Type: image/jpeg
17 scaricato
Size: 40,27 KiB
Type: image/jpeg
16 scaricato
Size: 58,23 KiB

označenie z obr 1 sa vypnúť nedá.
označenie z obr 2 nemá pomocnú konštrukciu... Program vytvára nový prvok podľa posledných použitých nastavení pri vytváraní nového objektu (nie po jeho zmene)...

Obrázok 3 - pre vysvetlenie bude lepšie si zatelefonovať. Aktuálne totiž nedokážem identifikovať čo čo chete dosiahnuť... Takisto overte prosím svoj študentský štatút.

S pozdravom | Best regards | Mit freundlichen Grüßen

Michal Karpel
Allplan Quality control SK

To je velka skoda ze sa to neda vypnuť , inak to oznacenie z obrazka č1 a č2 je presne to iste , ale pride mi to ako blbosť ale nevadí . obrazok 3 neviem či uz viem lepsie popisať ale mozno by som vedel , kazdopadne pre pouzivanie tychto rezov budem musieť pockať na tu oravu v programe , pretoze ked neviem skryť teleso rezu v danom pohlade tak neskryjem ani to zbytocne oznacenie rezu a tym padom sa to stáva nepouzitelnym ..


https://campus.allplan.com/ utilizza cookies  -  Maggiori informazioni

Accetta