Výmena povrchu animace

Tags:

Chcel by som sa opýtať, či Allplan 2016 ponúka možnosť nahradiť u viacerých objektov súčasne jeden povrch animácie iným.

Napr. mám v celom projekte biele okná /plasťáky/ ale chcel by som vidieť ako by to bolo s drevenými (drevenou fóliou)... Dalo by sa to riešiť aj inak ako len manuálnym preklikávaním povrchu u jedného typického prvku a následne cez uložený prvok "obnoviť" desiatky ostatných?

napadlo ma tiež mať jednu textúru zvlášť pomenovanú ako "okná" a meniť ju, čím by sa menil celý model; ale to by som musel všetko robiť ešte raz čo sa mi 2x nechce.

dik sa rady a typy

1 - 3 (3)
  • 1

Dobrý deň,

Ak použivate smartparty okien a dverí pri rovnakom smartparte, ktorý je viackrát aplikovaný v danom podlaži pripadne stavbe po zmene parametrov jedneho smartpatu program Vám ponukne aktualizáciu ostatných totožnych smartpartov s ich vyznačením, ktoré to sú.

S pozdravom
Marek Fedor
Allplan Coach

Myslel som, že naraz vymeniť povrch v oknách, dverách, schodiskách a kdekoľvek inde bez ohľadu na to, kde sa v projekte nachádzajú.

Áno, pri aktualizácií smartpartu sa pýta na "rovnaké" ale je to limitované len na IDENTICKÉ parametre - už napr. inak otočené dvere, alebo neskôr vložené (vrámci neskoršieho zadávania) to už vôbec nefunguje a nedá sa na to absolútne spoľahnúť.

1 - 3 (3)
  • 1

https://campus.allplan.com/ utilizza cookies  -  Maggiori informazioni

Accetta